O Blogu

 

 

Kontakt: mmgg@gazeta.pl lub: Facebook Stacja Bałkany

Witam Wszystkich na mojej (naszej) stronie poświęconej podróżom na Bałkany i nie tylko.  Mam na imię Marcin i chce tutaj przed Wami i Wam oraz sobie odkryć najpiękniejsze miejsca w Europie – przede wszystkim Bałkany, ale także Kaukaz, Czechy i Ukrainę. Dlaczego Stacja Bałkany? Zawsze marzyłem żeby podróżować i od zawsze kochałem pociągi – najpierw podróżowałem po Polsce, zjeździłem koleją praktycznie cały kraj, natomiast w czasach studenckich brak było funduszy, aby wybrać się gdzieś dalej. Dobrych kilka lat temu, pracując w Anglii, pojawiły się i fundusze – więc i możliwość podróży. Europa Zachodnia wydawała mi się nudna, studiując internetowe fora i relacje z podróży stwierdziłem, że Bałkany to może być to. I tak w 2007 roku wybrałem się za pomocą  biletu InterRail w kolejową podróż mojego życia. Z całej odysei kolejowej najbardziej spodobało mi się w Budapeszcie i na Bałkanach. Rok później, w 2008 roku postanowiłem pojechać już tylko tam. Kupiłem bilet Balkan Flexi Pass i udałem się w objazdówkę tylko na Bałkany. Od tego czasu podróżuje tam regularnie. Ale nie tylko Bałkany i nie tylko koleją. Ale kolej lubię najbardziej i chce pokazać że to najpiękniejszy sposób podróżowania, tylko popatrzcie. Zapraszam abyście usiedli wygodnie w przedziale, wyjrzeli przez okno i ruszyli w podróż w starym stylu, tak jak nasi rodzice, dziadkowie pradziadkowie. w podróż koleją przez świat! Na blogu będę pisał o podróżach, relacjach z mijanych miejsc, dobrym jedzeniu i mnóstwo porad i informacji praktycznych.

I wsiąkłem jak wiele osób w Bałkany – piękne krajobrazy, fajni ludzie, pyszne jedzenie, skomplikowana i fascynująca historia – w dodatku blisko Polski i nie trzeba być milionerem, aby podróżować nawet kilka razy do roku. A na Bałkanach najbardziej kocham całą byłą Jugosławię – najpiękniejszy rejon Europy i najtragiczniejszy.

Bałkańskie krajobrazy:

Moim zdaniem nie ma piękniejszego miejsca w Europie niż Bałkany – od Słowenii po Macedonię i od Chorwacji po Turcję . Poza tym Bałkany uzależniają – jak narkotyk.

Ale uwielbiam nie tylko Bałkany – moje największe odkrycie to Ukraina – 10 dniowy pobyt w maju 2016 roku na Wschodzie był fantastyczny a Karpaty Ukraińskie przepiękne:

 

Kontakt: mmgg@gazeta.pl lub: Facebook