Marcin Relacje

PODSUMOWANIE ROKU 2016 — CZĘŚĆ II

Facebooktwitter
Czerwcowy wypad na Ukrainę

 

Czerwiec:

  • Końcem maja i początkiem najpiękniejszego miesiąca w roku wybraliśmy się na Ukrainę – częściowo z chęci ograniczenia kosztów, a częściowo aby zobaczyć ten kraj. Najpiękniej było w Karpatach – musimy tam wrócić!
  • Będąc tam skorzystaliśmy z okazji i wyskoczyliśmy na jeden dzień do Rumunii – do Sigietu Marmatiei. Kraj nas zaskoczył nie tylko pieniędzmi z plastiku, ale także tym jak bardzo się rozwinął i wzbogacił w ostatnich latach.

 

Lipiec:

  • W najgorętszym miesiącu w roku lato w pełni i trzeba z tego korzystać:) Na weekend pojechałem najpierw do Świnoujścia gdzie nie podobało mi się a potem do Torunia, który mimo że mały, to piękny.
  •  Najważniejszym punktem miesiąca, jak i całego roku była 23 dniowa wyprawa Balkan Trip 2016 – tym razem 3 dni w Serbii, 7 w Macedonii i 10 w Albanii. Serbia jak zawsze fajna a Serbowie fantastyczni!
  • Jednak nasze serca skradł mały, niepozorny kraj na końcu Europy – Macedonia. Tam nam się podobało najbardziej i gorąco Was zachęcamy, aby odkryć to piękne miejsce.
  • Następnie udaliśmy się na 10 dni do Albanii. O ile sam kraj wydał nam się piękny i ciekawy, to Ksamil i Saranda w szczycie sezonu to był zdecydowanie zły pomysł.

 

Sierpień: 

  • Lato, lato i po lecie – niestety w naszym klimacie drugi miesiąc wakacji to już schyłek najfajniejszej pory roku. Gdy trochę odpocząłem po trzy tygodniowej włóczędze na Bałkanach, pojechałem do Trutnova i nad dolinę Bobru. 

 

Wrzesień:

  • Udało mi się dosłownie na chwilę wyskoczyć znowu w piękne Karkonosze, gdzie jak na wrzesień była bardzo dobra pogoda.

 

Październik:

  • Jesień nadeszła w pełni, korzystając z resztek ciepła wybrałem się znowu na ulubioną Ukrainę. Lwów – nie ma jak Lwów, ale Truskawiec okazał się być betonowym potworkiem z czasów ZSRR.

 

Listopad i Grudzień : 

Byliśmy tylko we Lwowie a zacząłem intensywną pracę nad blogiem, powoli opisując miejsca w których byliśmy w ciągu ostatnich kilku lat i na razie końca nie widać.

 


Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chciałbyś więcej informacji, zdjęć oraz filmów zapraszamy do wsparcia bloga i polubienia NASZEGO FEJSBOOKA. Dziękujemy 🙂 🙂 🙂 


 

Zapraszamy także do naszych innych wpisów z  Bośni i Hercegowiny ,  Serbii i Czarnogóry oraz Macedonii:

 

 Dziękujemy za uwagę

 

 

Przejdź do komentarzy

Facebooktwitter