PIĘKNY SVETI STEFAN, CZYLI NAJWIĘKSZA ATRAKCJA ADRIATYCKIEGO WYBRZEŻA CZARNOGÓRY

Facebooktwitter
Sveti Stefan – pocztówkowy widok

 

budva_beach
Mapa riviery budvańskiej

Pocztówkowe mini miasteczko Sveti Stefan jest jedną z wizytówek Czarnogóry i pojawia się praktycznie na okładce każdego przewodnika i każdej relacji z tego kraju.

Miejsce to znajduje się zaraz za Budvą w kierunku Petrovaca. Ja byłem tam trzykrotnie, podczas każdego z ostatnich wyjazdów do Czarnogóry. Miasteczko jest naprawdę malutkie, zostało całe zamienione w ekskluzywny hotel o cenach nie dla zwykłych śmiertelników. Jak twierdzą przewodniki, podobno apartament w nim zakupiła sama Sofia Loren. Natomiast w miasteczku jest mnóstwo hoteli, apartamentów do wynajęcia i pokoi. W czerwcu nie było jeszcze wielkiego tłoku, natomiast w sierpniu jest najwięcej ludzi. Pomimo to zawsze udawało nam się znaleźć miejsce na bezpłatnej części plaży. W pobliżu znajduje się kilka pięknych miejsc oraz można spacerować wzdłuż morza robiąc piękne zdjęcia i podziwiając Adriatyk. Szczególnie polecam spacer po plaży, skąd są fantastyczne widoki na otaczające góry. W czerwcu 2013 roku zbierało się na burzę, kłębiące się chmury pozwoliły zrobić bardzo malownicze ujęcia:

W miasteczku jest kilka plaż, przy czym bezpłatna jest plaża miejska – Sveti Stefan, natomiast plaża Milocer i Przno należą do hoteli.

Sveti Stefan – informacje praktyczne

 

  • Jak dojechać do Sveti Stefan? Bardzo często kursują tutaj podmiejskie mini busy z Budvy, a także zatrzymują się na przystanku powyżej miasteczka kursy międzymiastowe. Jest kilka sklepów, skrzynka pocztowa oraz jakaś agencja turystyczna o wdzięcznej nazwie C…a Travel. Generalnie mimo statusu wizytówki czarnogórskiego wybrzeża jest to miejsce dość spokojne, gdzie nawet w szczycie sezonu jest spokojnie i leniwie. My polecamy je z czystym sumieniem (i z dużym portfelem), warto tu zajrzeć chociaż na jeden dzień.

 

Galeria zdjęć Sveti Stefan (KLIK)

 

 


Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chciałbyś więcej informacji, zdjęć oraz filmów zapraszamy do polubienia NASZEGO FEJSBOOKA. Dziękujemy 🙂 🙂 🙂  


 

ZAPRASZAMY ABYŚCIE POZNALI LEPIEJ PIĘKNĄ CZARNOGÓRĘ 🙂 🙂 🙂

 

Przejdź do komentarzy

Facebooktwitter