WIOSNA W CZARNOGÓRZE, CZYLI PROLECE W ZATOCE KOTORSKIEJ NA 45 PIĘKNYCH FOTOGRAFIACH

Facebooktwitter

Wiosna w Czarnogórze jest chyba moją ulubioną porą roku. Po zimowym odrętwieniu, ciemnościach zaraz po 15, deszczach listopadowych nocy, mrozach zimy, zawsze czekam na nią z utęsknieniem. W tym roku pocżatek wiosny, tak jak rok temu, postanowiłem znowu spędzić w Czarnogórze. Po raz 9 odwiedziłem ten kraj. Mój wybór padł na Zatokę Kotorską. Przez cztery dni pobytu nad Boką Kotorską chciałem zwiedzić i poznać wszystkie mniejsze i nieznane osady oraz miasteczka nad trzema zalewami: Kotoskim, Hercegnovskim i Tivatskim.

Wiosna w klimacie śródziemnomorskim, który jest podtypem kimatu podzwrotnikowego, przychodzi dużo szybciej niż w Polsce. Średnia temperatura stycznia w Boce Kotorskiej oscyluje w okolicach +7 stopni. Śnieg nie pada prawie nigdy. W marcu bywa różnie więc miałem przez dwa dni piękne słońce w Herceg Novi a przez kolejne sztormową aurę na morzu. Was zapraszam, abyście zobaczyli na zdjęciach, to co ja sam ujrzałem. Wiosna w Czarnogórze na zdjęciach prezentuje się znakomicie. Bez dzikich tłumów, bez pośpiechu, bez bałkańskiego skwaru. Miłego oglądania 🙂 🙂 🙂

 

Muo w marcu jak w garncu czyli gdzieś za Kotorem. Ołowiane chmury plus sztorm na zatoce. 

 

 

Kotor czyli pięknie i pusto poza sezonem. Kotor wiosną prezentuje zupełnie inne oblicze niż podczas szału turystycznego latem.

 

 

Herceg Novi czyli lato w marcu. Czarnogórskie miasto kwiatów dzięki temu wypadowi zostało od teraz moim ulubionym w całej Zatoce. Spójrzcie dlaczego. 

 

 

Perast czyli piękno zaklęte w kamieniu. Perast po raz kolejny okazał się kamiennym cudem. 

 

 

Risan i Dobrota czyli zimowa cisza i spokój zaraz za Kotorem. 

 

 

Prcanj czyli koziołek i nie tylko. Prcanj może być jednym z największych Waszych odkryć. 

 

 


Jeżeli podobał Ci się ten wpis oraz wiosna w Czarnogórze a chciałbyś więcej informacji, zdjęć oraz filmów zapraszamy do wsparcia tego serwisu i polubienia NASZEGO FEJSBOOKA. Dziękujemy 🙂 🙂 🙂


 

ZAPRASZAMY ABYŚCIE POZNALI LEPIEJ PIĘKNĄ CZARNOGÓRĘ 🙂 🙂 🙂

 

Przejdź do komentarzy

Facebooktwitter